HİZMETLER

Tepe Asansör
hizmetler

MONTAJ HİZMETLERİ

MAKİNA DAİRELİ ASANSÖR
Makine dairesi bulunan yapılarda kullanılan bir sistemdir. Çatı katında makine dairesi denilen bir oda mevcut ise tercih edilir. Makine motor tahrik sistemi ile sürüş yapılır. Geniş kapasiteli insan asansörleri ve yüksek kapasiteli yük asansörlerinde kullanılır.

MAKİNA DAİRESİZ ASANSÖR
Makine dairesiz ( Dişlisiz ) asansör yeni nesil bir teknolojidir. Sessiz motor diye geçen bu teknolojide motor sesi minimum seviyelere indirilmiştir. Asansör son kat yüksekliği en az 4.50 metre ihtiyaç duyulmaktadır.   •   450 kg’dan 1600 kg’a kadar  1m/s ile 2.5 m/s arasında hıza ulaşabilen asansörlerin montajı yapılabilir.

Makine Dairesiz Asansörlerin Avantajları:
Yer Tasarrufu: Makine dairesiz seçeneği ile ( çatı katında makine dairesi gibi ekstra bir odaya ihtiyaç duyulmaz) maksimum yer kullanımı sağlar.  
Enerji Tasarrufu: Mıknatıs uyarmalı senkron motorlu dişlisiz tahrik sistemlerinin, geleneksel asenkron motor ve vidalı redüktörle tasarlanan sistemlere kıyasla en önemli üstünlüğü getirdiği enerji tasarrufudur. Dişli grubunun ortadan kalkması ile aynı tahrik gücü gereksinimi için geleneksel sistemlere göre %30-40 ‘a varan oranda daha küçük motor gücü seçilmesi mümkündür.
Tasarım Avantajı : Bu tip asansörlerde çatı katında makine dairesine ihtiyaç olmadığı için dışardan binanın görüntüsüne de görsel yönden katkısı olmaktadır. Çatı katında çıkıntı ortadan kalkar.

HİDROLİK ASANSÖR
Hidrolik sistemlerin basit çalışma yöntemine sahiptir. Hidrolik tank ve piston arasındaki hidrolik hortum ile gerçekleşen yağ basıncı ile çalışır. Son kat yüksekliği az olan ve makine dairesi bulunmayan yapılarda tercih edilir. Makine daireleri binaların giriş katında pistona yakın yerde bırakılan 4 m2 bir oda ile sağlanır. 450 kg ile – 10000 kg arasından kapasitelerde hidrolik asansörler mevcuttur. Hidrolik sistemlerin çalışma hızları düşük olduğu için yüksek katlı yapılarda tercih edilmemektedir. 

hizmetler

TASARIM VE PROJELENDİRME

100 kg – 15000 kg arası kapasitede, elektrikli ve hidrolik asansörlerin değişik hızlar da tasarım hizmetleri şirketimizin mühendis ve tekniker kadromuz tarafından yapılmaktadır. Avan ve uygulama projesi hazırlama, trafik hesapları, mukavemet hesapları, elektriksel hesaplar ve projelendirme hizmetleri firmamız tarafından sunulan hizmetler arasındadır.

hizmetler

MODERNİZASYON / REVİZYON

Asansörler ağırlıkta mekanik ve elektronik parçalardan oluşmaktadır. Bu aksamlar zamanla yıpranır, elektronik, mekanik ve teknik ömürlerini tamamlarlar.  Bu durum asansörün verimli ve güvenli çalışmasını engeller. Sizin güvenliğiniz ve konforunuz için asansörlerin gerekli elektronik ve mekanik aksamların yenilenmesi gerekir. Yenileme ile asansörün ömrünü uzatıp daha güvenli olmasını sağlarız. Modernizasyonla gelişen teknolojinin getirdiği daha konforlu, verimi artmış ve enerji tasarrufu sağlanmış asansörler elde etmek mümkün olmaktadır.

hizmetler

BAKIM VE ARIZA

Aylık periyodik bakım hizmeti, asansörlerin güvenli ve verimli çalışması için en temel unsurlardan biridir. Konusunda tecrübeli ve gerekli bilgi birikimine sahip, teknik personel tarafından yapılan bakım hizmeti, dünyanın en çok insan ve yük taşıyan bu araçların devamlılığını sağlamaktadır. Yönetmelik gereği, her asansöre aylık olarak bakım yapılmalı, bu bakım TSE tarafından Hizmet Yeterlilik Belgesi’ ne sahip firmalarca yapılmalıdır. Asansör bakım hizmetinin takibinden , Asansör firması kadar, asansörün olduğu binanın yöneticisi ve yönetim kuruluda sorumludur.